Aktuální informace pro dodávky roku 2020

Aktuálně probíhá

 
30.09.2020  Dodávky cukru pro rok 2020 jsou ukončeny. Předpokládaný termín zahájení 
                    pro rok  2021 květen 2021.
      
20.05.2020   Dodávky cukru krystal v roce 2020 jsou zahájeny, stránky jsou aktuální.
 
 
 Dodávaný cukr v roce 2020.
 
V roce 2020 bude dodáván pouze cukr krystal z cukrovaru Hanácká potravinářská společnost s.r.o. v Prosenici, okres Přerov. Cukr bude dodáván v 25 kg  papírových pytlích na EUR paletách o hmotnosti  800 kg cukru. Cukr vytříděný krystal a hrubý krystal (včelák) letos v nabídce není, za což se stálým odběratelům  omlouvám, ale konkurence zařídila, že v Litovelské cukrovarně nedostanu ani zrnko cukru.
 
EUR palety na kterých je cukr dodáván.
 
V letošním roce není možný zpětný odběr palet. Cukrovar dodává cukr na nových certifikovaných EUR paletách za pořizovací cenu 210,-  Kč. Spedice požaduje za zpětný odběr palet 70,- Kč za každou paletu. Jsem si jistý, že vy odběratelé budete vracet , ve většině případů, EUR palety světlé, nepoškozené, ale již to nedokáži zabezpečit u spedice. Ta  palety nebude přebírat a do cukrovaru dopraví co bude na skladu a to mi cukrovar nepřevezme. Proto mohu jen doporučit, odprodejte palety na některém z mnoha výkupních míst. Samozřejmě si uvědomuji, když píši toto doporučení, že cukr dodávám i do odlehlých obcí, kde daleko žádný výkup palet není. Jinak to ale  skutečně vyřešit neumím.
 
Přeprava palet na vámi určené místo
 

Přepravu palet zajišťuje spedice České pošty. Přes razantní zdražení zůstává tou nejlevnější spedicí a rovněž  spolehlivost a komunikace s odběratelem je na dobré úrovni. Doručení je prováděno nákladními vozy se zadním čelem, kterým je paleta, za pomoci paletového vozíku, složena na vámi určené místo.